• 0230.314051
  • bogdanvoda3@yahoo.com
Descarcã aici Planul de Dezvoltare Instituțională 2011-2016

REZULTATE OBȚINUTE DE ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA JUDEȚEANĂ A CONCURSULUI DE ISTORIE „ Clio”

Rezultate obţinute de elevii participanţi la etapa judeţeană a concursului de istorie „ Clio”

Clasa a-VI-a

NR.

CRT

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Popa Maria Șc. Nr.4 Vatra Dornei V 9.80 I
2 Girigan Teodora C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava V 9,50 II
3 Todașcă Andrei Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 9,40 III
4 Niță Alexandros Școala Gimnazială Nr.3 Suceava V 9,30 MENŢIUNE
5 Susnovici Adriana Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți V 9,00 MENŢIUNE
6 Vasiliu  Matei-Andrei C.N. “Nicu Gane” Fălticeni V 8.60 MENŢIUNE
7 Secrier Cosmin Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți V 8,90 MENŢIUNE
8 Nacu Bogdan Şcoala Gimnazială „Teodor Balan” Gura Humorului V 8,90 MENŢIUNE
9 Șuhan Corina Școala Gimnazială Nr.8 Suceava V 8,75 MENŢIUNE
10 Moloci Anastasia Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți V 8,60 MENŢIUNE
11 Rotariu Cosmin Șc. Gimnazială  “Ion Irimescu” V 8,50 MENŢIUNE
12 Brocea Alexandra “Bogdan- Voda” V 8,50 MENŢIUNE
13 Barboi Arthur “Bogdan- Voda” V 8,30 MENŢIUNE
14 Tatar Diana “Bogdan- Voda” V 8,20 MENŢIUNE
15 Dranca Nicoleta Șc. Nr.4 Vatra Dornei V 8,15 MENŢIUNE
16 Moroșan Alexandru Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 8,10 MENŢIUNE
17 Cristina Alexandra Școala Gimnazială Nr.8 Suceava V 8,00
18 Țicșa Adela Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți V 7,80
19 Gavliuc Ancuţa Şcoala Gimnazială „H. Sienkiewicz” Soloneţu Nou V 7,70
20 Lemni  Cezar C.N. “Nicu Gane” Fălticeni V 7,50
21 Racolța Nicolae Șc. Nr.4 Vatra Dornei V 7,40
22 Țâcșa Horia Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 7,30
23 Halus Sebastian Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți V 7,20
24 Males Ruxandra “Bogdan- Voda” V 7,15
25 Ursache Emilian Șc. Gimnazială “I. Lovinescu”Rădășeni V 7,10
26 Tănasă Ștefan Șc. Nr.4 Vatra Dornei V 7,05
27 Onofrei Ilinca Școala Gimnazială Nr.3 Suceava V 7,00
28 Dediu Ana-Maria C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava V 7,00
29 Tcaciuc Antonie Șc. Gimnazială “Mihail Sadoveanu” V 6,80
30 Irimie Ștefan Școala Gimnazială Nr.3 Suceava V 6,80
31 Panaite Călin Șc. Crucea V 6,70
32 Todașcă Tudor Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 6,70
33 Suliman Teodor Șc. Gimnazială  “Ion Irimescu” V 6,65
34 Buculei  Amalia  Maria C.N. “Nicu Gane” Fălticeni V 6,50
35 Pușcașu Lavinia Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 6,50
36 Buzincu Emanuel Șc. Poiana Stampei V 6,40
37 Vrabie  Robert C.N. “Nicu Gane” Fălticeni V 6,35
38 Bengescu Anda-Ioana Şcoala Gimnazială Dărmăneşti V 6,15
39 Moroșanu Emilia Șc. Nr.1 Vatra Dornei V 6,10
40 Pavel  Maria C.N. “Nicu Gane” Fălticeni V 4,80
41 Lupu Viviana  Ioana Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” V 4,50
42 Cojocaru Daniel Şcoala Gimn. „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus V ABSENT
43 Hinți Larisa Petruța Șc. Nr.1 Vatra Dornei V ABSENT
44 Cozan Ana Maria Șc. Nr.2 Vatra Dornei V ABSENT

Preşedinte Comisie

Inspector Vasiliu Anişor

Rezultate obţinute de elevii participanţi la etapa judeţeană a concursului de istorie „ Clio”

Clasa a-VI-a

NR.

CRT

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Zaharia Cezara C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VI 9,80 I
2 Țugui Cozmin Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI 9,7 II
3 Ioja David Șc. Nr. 2 Vatra Dornei VI 9,6 III
4 Rădășanu  Diana C.N. “Nicu Gane” Fălticeni VI 9,4 MENŢIUNE
5 Ungureanu Andrei C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VI 9,4 MENŢIUNE
6 Muscă Ana-Maria C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VI 9,4 MENŢIUNE
7 Juravle Monica Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI 9,2 MENŢIUNE
8 Ștefan Andrei Lucian Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” VI 9,2 MENŢIUNE
9 Puiu Irina “Bogdan- Voda” VI 9,1 MENŢIUNE
10 Nicoară Andreea Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI 9 MENŢIUNE
11 Borgovan Alexandru Șc. Nr. 2 Vatra Dornei VI 8,7 MENŢIUNE
12 Todică Bogdan Șc. Gimnazială “Mihail Sadoveanu” VI 8,5 MENŢIUNE
13 Isopel Paula Șc. Poiana Stampei VI 8,5 MENŢIUNE
14 Hutuleac Andreea “Bogdan- Voda” VI 8,4
15 Găină  Sebastian Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” VI 8,4
16 Herscovici Adi Șc. Nr. 4 Vatra Dornei VI 8,4
17 Măciucă Diana Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VI 8,35
18 Ivanov  Alexandra Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” VI 8,3
19 Cozma Alexandru C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VI 8,3
20 Iacob Edith Şcoala Gimnazială Nr.1 Gura Humorului VI 8,1
21 Marocico Gabriela Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI 8,05
22 Cucolaş Radu Șc. Gimnazială “Ioan Ciurea” VI 7,95
23 Botezatu Ioana Șc. Nr. 1 Vatra Dornei VI 7,95
24 Pralea Spânu Petru Șc. Poiana Stampei VI 7,8
25 Pardău Cristina Șc. Nr. 2 Vatra Dornei VI 7,7
26 Tautu Andreea “Bogdan- Voda” VI 7,6
27 Coman Maria Șc. Nr. 4 Vatra Dornei VI 7,35
28 Costîn Gheorghiţă
Florinel
Şcoala Gimn. Nr. 2, Horodnic de Sus VI 7,2
29 Chiforescu Medeea Șc. Poiana Stampei VI 7,1
30 Bindiu Camelia Vatra Moldovitei VI 7
31 Mahu Ioana “Bogdan- Voda” VI 6,25
32 Andrișan Alexandra Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI 5,6
33 Ciubotaru Sabina Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VI ABSENT
34 Sauciuc Alexandra Paltinu VI ABSENT
35 Popovici Ioana “Bogdan- Voda” VI ABSENT
36 Andoni Maria Școala Gimnazială Nr.8 Suceava VI ABSENT
37 Ortoanu Raul Șc. Nr. 4 Vatra Dornei VI ABSENT

Preşedinte Comisie

Inspector Vasiliu Anişor

Rezultate obţinute de elevii participanţi la etapa judeţeană a concursului de istorie „ Clio”

Clasa a-VII-a

NR.

CRT

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Vultur Lavinia C.N. “Nicu Gane” Fălticeni VII 9,80 I
2 Călin Raluca C.N. “Nicu Gane” Fălticeni VII 9,60 II
3 Zup Diana Școala Gimnazială Nr.8 Suceava VII 9,40 III
4 Gafiţa Matei Șc. Gimnazială “Mihail Sadoveanu” VII 8,80 MENŢIUNE
5 Găitan Gheorghe Școala Gimnazială Bosanci VII 8,80 MENŢIUNE
6 Neagu Eduard C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VII 8,80 MENŢIUNE
7 Olariu Maria Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 8,80 MENŢIUNE
8 Clem Daria Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 8,80 MENŢIUNE
9 Pușcașu Anastasia Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 8,60 MENŢIUNE
10 Lupu Vasile Șc. Gimnazială “Ioan Ciurea” VII 8,50  
11 Benţa  Francesca Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” VII 8,30  
12 Vultur  Gabriela Șc. Gimnazială “Ion Irimescu” VII 8,30  
13 Cuconu Mara C.N. ,,Ștefan Cel Mare” Suceava VII 8,30  
14 Cuciurean Diana Școala Gimnazială Nr.8 Suceava VII 8,10  
15 Neculau Ştefan C.N. “Nicu Gane” Fălticeni VII 7,90  
16 Lupu  Maria Diana Șc. Gimnazială “Ioan Ciurea” VII 7,70  
17 Calistru Cosmin Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 7,70  
18 Petriuc Iarina Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 7,70  
19 Stroe Matei Șc. Gimn. ,,M. Eminescu‟ Rădăuți VII 7,50  
20 Zvarici Sebastian Școala Gimnazială Nr.3 Suceava VII 6,00  
21 Sandu Daria Șc. Poiana Stampei VII 5,50  

Preşedinte Comisie

Inspector Vasiliu Anişor