• 0230.314051
  • bogdanvoda3@yahoo.com
Descarcã aici Planul de Dezvoltare Instituțională 2011-2016

OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ

Scoala Gimnaziala “Bogdan Voda”

Campulung Moldovenesc

ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR

Pentru anul şcolar 2018 – 2019

 

Oferta educaţională:

3 CLASE PREGĂTITOARE ( 25 elevi/clasa)

CONDIŢII DE  ÎNSCRIERE ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR:

(1)Părinţii ai căror copii împlinesc vârsta de 6 ani până la 31 august 2018 inclusiv, au obligaţia de a înscrie copiii în învăţământul primar în clasa pregătitoare,în conformitate cu prevederile legii şi ale prezentei metodologii.

(2) Părinţii ai căror copii împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie-31 decembrie 2018 inclusiv, pot să îşi înscrie copiii în învăţământul primar în clasa pregătitoare, dacă dezvoltarea lor psihosomatică este corespunzătoare.

(3) Părinţii ai căror copii împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie-31 decembrie 2018 inclusiv,care nu opteaza pentru inscrierea copiilor in clasa pregatitoare in anul scolar 2018-2019, sau ai celor pentru care evaluarea mentionata la alin.(2) arata ca dezvoltarea psihosomatica nu poate asigura parcurgerea cu success a clasei pregatitoare isi vor inscrie copiii la gradinita, in grupa mare.

Evaluarea psihosomatică a copiilor se realizează în perioada 1 martie – 23 martie 2018.

Informatii complete (metodologie, calendar inscriere, strazi arondate circumscriptiei scolare) sunt afisate in curtea interioara a unitatii scolare.

„ZIUA PORTILOR DESCHISE”

Vineri, 9 martie 2018, intre orele 8 – 13

Parintii, copiii si alte persoane interesate pot vizita spatiile dedicate activitatilor claselor pregatitoare si pot purta discutii cu personalul unitatii de invatamant implicat in aceasta activitate.

DIRECTOR,

Prof.Belamiea Ichim

 

ANUNT

Inscrierile in invatamantul primar, an scolar 2018/2019,

 se vor face in perioada 8.03.2018 – 26.03.2018

Acte necesare pentru inscriere:

  • Certificat nastere copil (original+copie)

  • I./C.I. parinte (original+copie)

  • Adeverinta de la medicul de familie cu specificatia „clinic sanatos” sau „apt pentru scoala” ;

  • Dosar plastic.

Dosarele se vor depune la secretariatul unitatii.

DIRECTOR,

Prof.Belamiea Ichim

 

Scoala Gimnaziala “Bogdan Voda”

Str.Calea Bucovinei nr.26

Campulung Moldovenesc

Telefon: 0230314051

Fax: 0230314698

 

Evaluare psihosomatică 2018

Dragi părinţi,

         Vă informăm că în perioada 1 martie 2018 – 23 martie 2018 are loc evaluarea psihosomatică a copiilor care împlinesc 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2018 şi doresc să se înscrie în clasa pregătitoare în anul şcolar 2018-2019.

         Programarea în vederea evaluării psihosomatice se va face telefonic în intervalul orar 10-17, de luni până vineri, la telefon nr. 0744327131 – prof.psih.ZOTA ALINA.

         Evaluarea se va realiza la centrul Şcoala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc, în intervalul orar 10-18, de  luni până vineri.

         Acte necesare:

-copie certificat de naştere

-adeverinţă de la medicul de familie cu menţiunea apt pentru şcoală/ clinic sănătos.

Director,

Prof.Ichim Belamiea

 

Scoala Gimnaziala “Bogdan Voda”

Str.Calea Bucovinei nr.26

Campulung Moldovenesc

Telefon: 0230314051

Fax: 0230314698

Nr. 439/ 22.02.2017

Criterii de departajare la înscrierea elevilor în învătământul primar

– Parinti sau bunici/membri ai familiei – absolventi ai Scolii Gimnaziale „Bogdan Voda” Campulung Moldovenesc, ilustrand integrarea in traditia si cultura scolii;

– Parinti angajati la institutii din proximitatea Scolii Gimnaziale „Bogdan Voda” Campulung Moldovenesc;

– copiii ai căror rude de grad I (bunici, mătuşi, unchi) au domiciliul în  circumscripţia şcolii noastre;

 

DIRECTOR,

Prof.Belamiea Ichim

CIRCUMSCRIPTIA SCOLARA – SCOALA GIMNAZIALA “BOGDAN VODA”

CAMPULUNG MOLDOVENESC

STRAZI ARONDATE

 

Nr.

Crt.

Strada
1 22 DECEMBRIE
2 8 MAI
3 A.D. XENOPOL
4 ALEEA PINULUI
5 ALEEA PLOPILOR
6 ALEEA TRANDAFIRILOR
7 ALEXANDRU SAHIA
8 ALUNULUI
9 ATELIERULUI
10 CALEA BUCOVINEI
11 CARAMIDARIEI
12 CIRESULUI
13 CODRULUI
14 CUZA VODA
15 DEIA LUT
16 DIMITRIE CANTEMIR
17 ECATERINA TEODOROIU
18 FLORILOR
19 FRATERNITATII
20 GEORGE COSBUC
21 GEORGE ENESCU
22 I.COCINSCHI
23 IZLAZULUI
24 LUCEAFARULUI
25 M.D. COCEA
26 MARTISORULUI
27 MIHAI COSMIN
28 MIHAI DODU
29 MIHAI EMINESCU
30 MOLIDULUI
31 N. COBILENSCHI
32 N. DRACEA
33 N. FILIMON
34 N. GRIGORESCU
35 N. LEONARD
36 NICOLAE BALCESCU
37 PAJISTEI
38 PINULUI
39 PLOPILOR
40 POPA SAPCA
41 RANDUNICII
42 S.F. MARIAN
43 SAMUIL MICU
44 SILVICULTORULUI
45 STEFAN O. IOSIF
46 STRANDULUI
47 TEIULUI
48 THEODOR STEFANELLI
49 TRANDAFIRILOR
50 TUDOR VLADIMIRESCU 28
51 VALEA SEACA
52 VICTOR BABES
53 ZORILOR

DIRECTOR,

Prof.Ichim Belamiea

Anexa OMEN – Calendar si metodologie inscriere